wtorek, 19 marca 2013

Chłopcy z "Trójki" z medalem w Mini Koszykówce!

Już drugi rok z rzędu chłopcy z naszej szkoły, specjalizujący się w piłce ręcznej, zdobyli brązowy medal Mistrzostw Województwa w Mini Koszykówce Szkół Podstawowych! Jest wielki sukces, gdyż nasi uczniowie mają styczność z tą dyscypliną tylko na lekcjach w.f.-u , nie mając żadnych dodatkowych treningów.
7 marca 2013r. pojechaliśmy na zawody dzięki zdobyciu Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego oraz zwyciężając turniej półfinałowy w Wołczynie. Sam udział w Finale braliśmy za ogromny wyczyn, ale wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zawody stały na wysokim poziomie i o wyższym stopniu podium mogliśmy tylko pomarzyć, gdyż szkoły z Prudnika (gospodarze) i Nysy trenują koszykówkę na co dzień. Batalię o „brąz” stoczyliśmy z naszym odwiecznym rywalem zza miedzy – „Trójką” z Brzegu.
Mecz rozpoczęliśmy bardzo ospale i na zakończenie 1 kwarty wynik brzmiał 10-0 dla rywali. Kilka słów reprymendy ze strony trenera poskutkowało, ponieważ po 2 kwarcie był remis 12-12. Od tego momentu drużyny szły „łeb w łeb” i tak było aż do samego końca. Na 1,5 minuty przed końcem spotkania zarówno my jak i zespół z Brzegu mieliśmy po 5 przewinień, co oznaczało wykonywanie rzutów osobistych po każdym faulu rywali. Nasz zespół wyszedł z tej próby nerwów zwycięsko dzięki postawie zawodnika z nr 8 , a był to Miłosz Stępień. To on był najczęściej faulowany pod koniec spotkania i na jego barkach leżał ciężar wykonywania rzutów. Miłosz jak i cały zespół, który walczył o każdy metr boiska – spisał się na medal – BRĄZOWY, ale jakże cenny. Wielkie gratulacje chłopaki!!!